Нововведення 7 клас. Гаврош Олександр
Гаврош Олександр Дюлович народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. 

Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. 

У 2006–2007 рр. працював завідувачем літературно-драматичною частиною Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру. 
Лектор Другої літньої літературної школи (2011 р., Колочава).
 Друкується в Закарпатських та всеукраїнських ЗМІ. Має близько двох тисяч публікацій у пресі. 

Член Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. Окремі твори перекладено німецькою, білоруською, словацькою, сербською, польською мовами. Засновник і співголова журналістських клубів «НеТаємна вечеря» та «Театрал Закарпаття». Захоплення — література, історія, культура, театр, кіно. 


Твори 
Поетичні збірки: «Фалічні знаки» («Дніпро», 2004), «Тіло лучниці» («Піраміда», 2006); «Коньяк з дощем» («Факт», 2009).

 Публіцистичні книжки: «Моя р-р-революція» («Карпатська вежа», 2005), «Закарпатське століття: ХХ інтерв’ю», («Мистецька лінія», 2006); «Точка перетину», («Грані-Т», 2009) «Владика Мілан: «Свобода — це можливість обирати добро», («Карпатська вежа», 2009) «Блукаючий народ», («Нора-Друк», 2012) «Бесіди з владикою Міланом», («Ліра», 2012) «Загадковий Духнович», («Ліра», 2013) «У пошуках Івана Сили», («Навчальна книга -Богдан», 2014).

 Дитячі книжки: «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» («Видавництво Старого Лева», 2007).
 «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» («Видавництво Старого Лева», 2008).
 «Галуна-Лалуна або Іван Сила на острові Щастя» («Видавництво Старого Лева», 2010).
 «Олександр Гаврош про Григора Пинтю, Олександра Духновича, Івана Силу, Адальберта Ерделі, Августина Волошина» («Грані-Т», 2011, Серія «Життя видатних дітей»).
 «Дідо-Всевідо» («Видавництво Старого Лева», 2013).
 «Розбійник Пинтя у Заклятому місті» («А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», 2013).
 «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» (друга редакція, доповнена)(«А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», 2014).
 «Різдвяний песик» (видавництво «Навчальна книга-Богдан», 2015).

Проза: «Капітан Алоїз» (видавництво «Навчальна книга-Богдан»), серія «Український детектив», 2013).
Джерело: http://dovidka.biz.ua/oleksandr-gavrosh-biografiya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua


Олександр Гаврош. Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу. Серія "Українська сила".

 Зміст 
"У великому місті на Івана Силу – парубійка з гірського села – чекає багато карколомних пригод, випробувань і небезпек, а ще – зустрічі з вірними друзями та, звичайно, справжнє кохання. Незвичайна сила, працьовитість і добре серце ведуть його від перемоги до перемоги: від вантажника на вокзалі – до чемпіона республіки, від циркового силача у цирку пані Бухенбах – до найдужчої людини світу."

О. Гаврош. Неймовірні пригоди Івана Сили. Текст

В українському кінематографі легендарна подія: за понад двадцять років незалежності на великі екрани вперше вийшов повнометражний фільм для дітей – «Іван Сила», що його зняв Віктор Андрієнко повністю на державні гроші. Для сучасної української літератури це також свято, оскільки в основу сценарію покладено книжку закарпатського письменника Олександра Гавроша«Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу», що побачила світ у «Видавництві Старого Лева» 2007 року. 


    Додаткові джерела

  1. Христя НечитайкоІз книжки на екран: Іван Сила проти Супермена [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.barabooka.com.ua/iz-knizhki-na-ekran-ivan-sila-proti-supermena/  
  2. Ярослав ОРОС.  Александр Гаврош, Иван Сила, цирк и жизнь // День. - № 1. - 9 января. - 2013  [Електронний ресурс]. - Режим доступу:   http://day.kyiv.ua/ru/article/kultura/aleksandr-gavrosh-ivan-sila-cirk-i-zhizn
  3. Іван Сила [Електронний ресурс]. - Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=F6MHakdFh7Y
  4. Фильм "Иван Сила": В.Андриенко и В.Вирастюк [Електронний ресурс]. - Режим доступа :https://www.youtube.com/watch?v=iVuRheYtB5Y 
  5. Як презентували стрічку режисера Віктора Андрієнка "Іван Сила" у Києві [Електронний ресурс]. - Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=HQNqOllR-K8
  6. Іван Сила [Електронний ресурс]. - Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=WROsGC068_o

Немає коментарів:

Дописати коментар